Česká firma VIVnetworks.com expanduje na americký trh

Česká společnost bude z nového pražského centra sdílených služeb navrhovat a spravovat affiliate programy amerických i nadnárodních firem. Expanze na zámořský trh podpoří i stávající klienty VIVnetworks.com při rozšiřování jejich teritoria a oslovování zákazníků z USA.

Mladá česká společnost VIVnetworks.com v současnosti pomáhá 35 firmám úspěšně provozovat jejich affiliate programy v zahraničí. Dosud však fungovala spíše na evropské půdě. Nyní chce své aktivity rozšířit i na americký trh, který je kolébkou affiliate marketingu. „Zkušenosti z působení na evropském trhu nyní chceme zúročit při poskytování služeb americkým zákazníkům. Již v tuto chvíli startujeme spolupráci s prvními klienty,“ uvedl Vladan Hejnic, ředitel VIVnetworks.com, a dodal: „Ukazuje se, že naše zkušenosti, flexibilita a profesionalita členů týmu jsou správný mix pro úspěšné poskytování služeb v tomto regionu.“

 

Vstup na americký trh je spojen s cílem vybudovat v Praze centrum sdílených služeb, odkud budou odborníci z VIVnetworks.com obsluhovat všechny zákazníky. Protože je řada amerických společností činná i v Kanadě či Austrálii, počítá tým VIVnetworks.com s obsluhou i těchto teritorií. Nové centrum sdílených služeb by v Praze mělo vzniknout v horizontu jednoho roku a zaměstnat by v první fázi mělo zhruba 25 marketingových specialistů. „Samozřejmě bude náročnější vyrovnat se s časovým posunem, ale máme propracovaný plán, který umožní poskytovat službu kvalitně, pružně a úspěšně,“ komentuje Vladan Hejnic.

 

Dobré jméno na americkém trhu získala společnost VIVnetworks.com díky nedávnému ocenění, které jí udělila největší světové affiliate síť CJ by Conversant. Titul Strategický partner roku obdržela společnost VIVnetworks.com navzdory velké konkurenci více než tisícovky firem z celého světa, a to především za svůj inovativní přístup, dynamický růst a majoritní podíl, kterého během pouhých šesti let fungování dosáhla na českém a slovenském trhu.

 

V české a slovenské affiliate síti má dnes VIVnetworks.com již více než 220 inzerentů, přes 3 000 aktivních partnerů a více než 14 000 partnerských webových portálů. Celková hodnota 921 tisíc vloni zprostředkovaných objednávek přesáhla 1,1 miliardy korun, přičemž na provizích bylo vyplaceno více než 65 milionů korun. U větších e-shopů, jako jsou například Zoot, Bata, Kasa.cz a další, tvoří affiliate marketing přes 13 % obratu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *